2016. Rvanje – Srebrne medalje na Evropskom prvenstvu (Viktor Nemeš, Aleksandar Maksimović, Davor Štefanek)
2017. Rvanje – Evropsko prvenstvo zlatna medalja Kristijan Fris, srebrna medalja Davor Štefanek, Bronzana medalja Aleksandar Maksimović
2017 Rvanje. – Zlatna medalja na Svetskom prvenstvu Viktor Nemeš
Naš sportsko medicinski tim uspešno se bavi oporavkom i kondicioniranjem vrhunskih sportista u preko 12 različitih sportova.
Da bi se pratio rad, napredak i stanje treniranosti, neophodno je obavljati nekoliko osnovnih testova funkcionalnih sposobnosti u toku godine. Tada se dobijaju veoma značajni parametri koji pomažu u kreiranju mezocliklusa i mikrociklusa. Pravilnim formiranjem i usklađivanjem treninga u zavisnosti od dobijenih parametara trenažni sistem postaje efikasniji i sportista i trener rade pametnije, odnosno uz manji napor sportista postiže bolje rezultate.
Obrada podataka čini možda i esencijalni deo kompletnog procesa jer sami rezultati nemaju stopostotnu direktnu korelaciju sa očekivanim rezultatom sportista,i zbog toga sportski radnici, istraživači i treneri moraju imati to u vidu i ne smeju zaboraviti da se sportske performanse dešavaju na terenu a ne u laboratoriji. Pravilno tumačenje i analiza rezultata presudni su u programiranju trenaznog procesa.
Najčešće greške, kao što su preskakanje obroka pred trening, prevelika pauza pred obrok nakon treninga, nedovoljan unos kalorija u odnosu na potrošenu energiju, verovanje da možete jesti šta god poželite, previše proteina a nedovoljno ugljenih hidrata, nedovoljno unošenje tečnosti, zamena obroka energetskim čokoladama i napicima, prihvatanje najnovije popularne dijete, samo su neki od razloga za nepostizanje vrhunskih rezultata.
Opterećenje u toku trenažnog procesa i realna mogućnost organizma često su u velikom neskladu a kao posledicu izaziva premor, zamor, odnosno pretreniranost sportista koju neki autori nazivaju i modernom bolešću novog milenijuma. Pretreniranost se opisuje kao sportska bolest gde dominiraju promene u organizmu zamor mišića a pojedini autori idu i dalje i definišu je kao oblik akutne slabosti organizma u toku povećanih fizičkih napora.
Svi sportisti prolaze kompletna funkcionalna testiranja i biohemijske analize krvi. Na osnovu rezultata testiranja određujemo trenutnu spremnost svakog sportiste ponaosob, kao i određene fizičke sposobnosti u kojima zaostajete i na osnovu toga pravimo individualni pristup pri izradi kondicionog programa. Savremeni kondicioni trening upravo zahteva individualizaciju pri izradi kondicionog programa kao i pri njegovoj realizaciji jer se samo na taj način mogu ispuniti uslovi za ulazak u sportsku formu svakog sportiste pojedinačno, sa aspekta kondicione (fizičke) pripreme.
Sportisti imaju drugačije (povećane) potrebe za odgovarujućim nutrijentima. Savremena sportska ishrana ima istu osnovu u skladu sa principima racionalne ishrane. Formiranje optimalne ishrane nije lak proces i mora se posmatrati holistički, sa fiziološkog, kulturološkog i praktičnog aspekta i shodno sa tim naši nutricionisti imaju takav pristup pri izradi plana i programa ishrane. Prave smernice za oporavak koje podrazumevaju i adekvatnu suplementaciju a sa ciljem da ubrzaju proces oporavka.
Ono u čemu se FIT IN ističe jeste delimično ili potpuno nadoknađivanje propuštenih faza u razvoju, nadgradnja specifične kretne tehnike za određeni sport i razvoj i kontrola svih aspekata pripreme sportista (kondiciona, koordinaciona (kretna), tehničko-taktička, psihološka). Vrhunskim sportistima se u radu omogućava izolacija od svih negativnih uticaja spoljašnje sredine i medijske pažnje kao i individualni rad bez prisustva drugih vežbača.